logo

Beijing 2008 Olympic Games

09 - 17 August, China

ORDER OF PLAY 12 August 2008

  • 10:00
    XD
    Beijing University of Technology Gymnasium Court 1
    Nova WIDIANTO [1]
    Liliyana NATSIR
    -
    HAN Sang Hoon
    HWANG Yu Mi
    23-21, 21-19
    0:00
  • 10:00
    XD
    Beijing University of Technology Gymnasium Court 2
    Sudket PRAPAKAMOL
    Saralee THOUNGTHONGKAM
    -
    Mike BERES
    Valerie LOKER
    21-9, 21-9
    0:00
  • 10:00
    XD
    Beijing University of Technology Gymnasium Court 3
    HE Hanbin [4]
    YU Yang (F)
    -
    Anthony CLARK
    Donna KELLOGG
    21-15, 21-8
    0:00
  • 10:45
    XD
    Beijing University of Technology Gymnasium Court 1
    Robert MATEUSIAK
    Nadiezda ZIEBA
    -
    Georgie CUPIDON
    Juliette AH-WAN
    21-8, 21-19
    0:00
  • 10:45
    MS
    Beijing University of Technology Gymnasium Court 2
    LIN Dan [1]
    -
    PARK Sung Hwan
    21-8, 21-11
    0:00
  • 10:45
    MS
    Beijing University of Technology Gymnasium Court 3
    Peter Hoeg GADE [8]
    -
    Shoji SATO
    19-21, 22-20, 21-23
    0:00
  • 11:30
    MS
    Beijing University of Technology Gymnasium Court 1
    CHEN Jin [4]
    -
    Erwin KEHLHOFFNER
    21-10, 21-6
    0:00
  • 11:30
    MD
    Beijing University of Technology Gymnasium Court 1
    Hendra SETIAWAN [1]
    Markis KIDO
    -
    GUO Zhendong
    XIE Zhongbo
    22-20, 10-21, 21-17
    0:00
  • 11:30
    MS
    Beijing University of Technology Gymnasium Court 2
    HSIEH Yu Hsing
    -
    Choong Hann WONG
    14-21, 21-17, 21-18
    0:00
  • 11:30
    MD
    Beijing University of Technology Gymnasium Court 2
    TAN Boon Heong
    Kien Keat KOO
    -
    Shintaro IKEDA
    Shuichi SAKAMOTO
    21-12, 21-16
    0:00
  • 12:15
    MD
    Beijing University of Technology Gymnasium Court 1
    Jonas RASMUSSEN
    Lars PAASKE
    -
    CHUNG Jae Sung [3]
    LEE Yong Dae
    21-16, 21-19
    0:00
  • 12:15
    MD
    Beijing University of Technology Gymnasium Court 2
    Michal LOGOSZ
    Robert MATEUSIAK
    -
    Glenn WARFE
    Ross SMITH
    21-13, 21-16
    0:00
  • 18:30
    XD
    Beijing University of Technology Gymnasium Court 1
    Thomas LAYBOURN
    Kamilla Rytter JUHL
    -
    Hendri Kurniawan SAPUTRA
    Yujia LI
    21-12, 21-14
    0:00
  • 18:30
    XD
    Beijing University of Technology Gymnasium Court 2
    Flandy LIMPELE [3]
    Vita MARISSA
    -
    Kristof HOPP
    Birgit OVERZIER
    21-12, 21-12
    0:00
  • 18:30
    XD
    Beijing University of Technology Gymnasium Court 3
    LEE Yong Dae
    LEE Hyo Jung
    -
    Craig COOPER
    Renee FLAVELL
    21-12, 21-11
    0:00
  • 19:15
    XD
    Beijing University of Technology Gymnasium Court 1
    Nathan ROBERTSON
    Gail EMMS
    -
    ZHENG Bo [2]
    GAO Ling
    21-16, 19-21, 21-19
    0:00
  • 19:15
    MS
    Beijing University of Technology Gymnasium Court 2
    LEE Hyun Il
    -
    Marc ZWIEBLER
    21-13, 21-11
    0:00
  • 19:15
    MS
    Beijing University of Technology Gymnasium Court 3
    BAO Chunlai [3]
    -
    Przemyslaw WACHA
    11-21, 21-19, 21-13
    0:00
  • 20:00
    MS
    Beijing University of Technology Gymnasium Court 1
    Sony Dwi KUNCORO [6]
    -
    Ville LANG
    21-13, 21-18
    0:00
  • 20:00
    MS
    Beijing University of Technology Gymnasium Court 2
    LEE Chong Wei [2]
    -
    Kestutis NAVICKAS
    21-5, 21-7
    0:00
  • 20:00
    MD
    Beijing University of Technology Gymnasium Court 3
    Keita MASUDA
    Tadashi OHTSUKA
    -
    Alvent Yulianto CHANDRA
    Luluk HADIYANTO
    19-21, 21-14, 21-14
    0:00
  • 20:45
    MD
    Beijing University of Technology Gymnasium Court 1
    HWANG Ji Man
    LEE Jae Jin
    -
    Tan Fook CHOONG [4]
    Wan Wah LEE
    20-22, 21-13, 21-16
    0:00
  • 20:45
    MD
    Beijing University of Technology Gymnasium Court 2
    Howard BACH
    Khan bob MALAYTHONG
    -
    Christoffel Cornelius DEDNAM
    Roelof Jakobus DEDNAM
    21-10, 21-16
    0:00
  • 20:45
    MD
    Beijing University of Technology Gymnasium Court 3
    CAI Yun [2]
    FU Haifeng
    -
    Jens ERIKSEN
    Martin LUNDGAARD HANSEN
    21-12, 21-11
    0:00