logo

Athens 2004 Olympic Games

14 - 21 August, Greece

ORDER OF PLAY 15 August 2004

  • 09:30
    XD
    1
    KIM Dong Moon [1]
    RA Kyung Min
    bt
    Chris BRUIL
    Lotte JONATHANS
    15-4, 15-6
    0:00
  • 09:30
    XD
    2
    Jonas RASMUSSEN [7]
    Rikke OLSEN
    bt
    Daniel A SHIRLEY
    Sara RUNESTEN-PETERSEN
    15-14, 15-9
    0:00
  • 09:30
    XD
    3
    Nathan ROBERTSON [4]
    Gail EMMS
    bt
    Bjoern SIEGEMUND
    Nicol PITRO
    15-11, 15-4
    0:00
  • 10:15
    XD
    1
    CHEN Qiqiu [6]
    ZHAO Tingting
    bt
    Anggun NUGROHO
    Eny WIDIOWATI
    15-2, 15-3
    0:00
  • 10:15
    WS
    2
    GONG Ruina [1]
    bt
    Salakjit PONSANA
    11-8, 11-3
    0:00
  • 10:15
    WS
    3
    CHENG Shao Chieh
    bt
    JUN Jae Youn [6]
    3-11, 11-6, 11-4
    0:00
  • 10:15
    WD
    3
    Juliane SCHENK
    Nicole GRETHER
    bt
    Chantal BOTTS
    Michelle EDWARDS
    15-0, 15-0
    0:00
  • 11:00
    WS
    1
    Mia AUDINA TJIPTAWAN [4]
    bt
    Aparna POPAT
    9-11, 11-1, 11-3
    0:00
  • 11:00
    WS
    2
    Tracey HALLAM
    bt
    Camilla MARTIN [7]
    11-2, 5-11, 13-10
    0:00
  • 14:00
    XD
    1
    Nova WIDIANTO [8]
    Vita MARISSA
    bt
    Robert BLAIR
    Natalie MUNT
    15-8, 15-12
    0:00
  • 14:00
    XD
    2
    Jens ERIKSEN
    Mette SCHJOLDAGER
    bt
    KIM Yong Hyun [3]
    LEE Hyo Jung
    6-15, 15-12, 15-13
    0:00
  • 14:00
    XD
    3
    Frederik BERGSTROM
    Johanna PERSSON
    bt
    Sudket PRAPAKAMOL [5]
    Saralee THOUNGTHONGKAM
    3-15, 17-14, 15-3
    0:00
  • 14:45
    XD
    1
    ZHANG Jun [2]
    GAO Ling
    bt
    TSAI Chia Hsin
    CHENG Wen Hsing
    15-5, 15-2
    0:00
  • 14:45
    WS
    2
    Petya NEDELCHEVA
    bt
    SEO Yoon Hee
    7-11, 11-5, 11-8
    0:00
  • 14:45
    WS
    3
    ZHOU Mi [3]
    bt
    Kaori MORI
    11-2, 11-4
    0:00
  • 15:30
    WS
    1
    WANG Chen [5]
    bt
    YAO Jie
    8-11, 13-10, 11-8
    0:00
  • 15:30
    WS
    2
    ZHANG Ning [2]
    bt
    Kelly MORGAN
    11-6, 11-8
    0:00
  • 18:30
    MS
    1
    Ronald SUSILO
    bt
    LIN Dan [1]
    15-12, 15-10
    0:00
  • 18:30
    MS
    2
    Bjoern JOPPIEN
    bt
    Kasperi SALO
    14-17, 15-7, 15-11
    0:00
  • 18:30
    MS
    3
    LEE Hyun Il [5]
    bt
    Stuart BREHAUT
    15-3, 15-2
    0:00
  • 19:15
    MD
    1
    Anthony CLARK
    Nathan ROBERTSON
    bt
    Phattapol NGENSRISUK
    Sudket PRAPAKAMOL
    15-5, 15-9
    0:00
  • 19:15
    MD
    2
    Michal LOGOSZ
    Robert MATEUSIAK
    bt
    Sigit BUDIARTO
    Tri KUSHARJANTO
    15-11, 3-15, 15-8
    0:00
  • 19:15
    MD
    3
    Chong Ming CHAN
    Choon Eng CHEW
    bt
    George PATIS
    Theodoros VELKOS
    15-1, 15-4
    0:00
  • 20:00
    MD
    1
    LEE Dong Soo
    YOO Yong Sung
    bt
    Jose Antonio CRESPO
    Sergio LLOPIS
    15-3, 15-9
    0:00
  • 20:00
    MD
    2
    Pramote TEERAWIWATANA
    Tesana PANVISVAS
    bt
    Ashley BREHAUT
    Travis DENNEY
    15-3, 15-9
    0:00
  • 20:00
    MD
    3
    Howard BACH
    Kevin (Qi) HAN
    bt
    Dorian JAMES
    Stewart CARSON
    15-4, 15-1
    0:00