logo

Athens 2004 Olympic Games

14 - 21 August, Greece

ORDER OF PLAY 17 August 2004

  • 09:30
    MS
    Goudi Olympic Hall Court 1
    Ronald SUSILO
    -
    Bjoern JOPPIEN
    15-11, 15-6
    0:00
  • 09:30
    MS
    Goudi Olympic Hall Court 2
    Boonsak PONSANA
    -
    LEE Hyun Il [5]
    15-13, 15-11
    0:00
  • 09:30
    MS
    Goudi Olympic Hall Court 3
    Taufik HIDAYAT
    -
    Choong Hann WONG [3]
    11-11, 15-7, 15-9
    0:00
  • 10:15
    MS
    Goudi Olympic Hall Court 1
    Peter Hoeg GADE [6]
    -
    Nikhil KANETKAR
    15-10, 15-6
    0:00
  • 10:15
    WD
    Goudi Olympic Hall Court 2
    YANG Wei [1]
    ZHANG Jiewen
    -
    Jo NOVITA
    Lita NURLITA
    15-2, 6-15, 15-7
    0:00
  • 10:15
    WD
    Goudi Olympic Hall Court 3
    Anna RICE
    Denyse JULIEN
    -
    Chikako NAKAYAMA [8]
    Keiko YOSHITOMI
    15-4, 15-11
    0:00
  • 11:00
    WD
    Goudi Olympic Hall Court 1
    LEE Kyung Won [3]
    RA Kyung Min
    -
    Mette SCHJOLDAGER
    Pernille HARDER
    15-8, 15-8
    0:00
  • 11:00
    MD
    Goudi Olympic Hall Court 2
    Eng HIAN [8]
    Flandy LIMPELE
    -
    KIM Yong Hyun
    YIM Bang Eun
    15-1, 15-10
    0:00
  • 11:00
    MD
    Goudi Olympic Hall Court 3
    HA Tae Kwon [3]
    KIM Dong Moon
    -
    SANG Yang [6]
    ZHENG Bo
    15-7, 15-11
    0:00
  • 14:00
    MS
    Goudi Olympic Hall Court 2
    PARK Tae Sang
    -
    BAO Chunlai [4]
    15-11, 15-12
    0:00
  • 14:45
    MS
    Goudi Olympic Hall Court 1
    CHEN Hong [2]
    -
    LEE Chong Wei
    15-11, 3-15, 15-12
    0:00
  • 14:45
    MS
    Goudi Olympic Hall Court 1
    Sony Dwi KUNCORO [8]
    -
    Jim Ronny ANDERSEN
    15-7, 15-6
    0:00
  • 14:45
    WD
    Goudi Olympic Hall Court 2
    Lotte JONATHANS [5]
    Mia AUDINA TJIPTAWAN
    -
    Ella TRIPP
    Joanne GOODE
    15-7, 15-7
    0:00
  • 14:45
    MS
    Goudi Olympic Hall Court 3
    SHON Seung Mo [7]
    -
    Richard VAUGHAN
    15-9, 15-4
    0:00
  • 14:45
    WD
    Goudi Olympic Hall Court 3
    HWANG Yu Mi [6]
    LEE Hyo Jung
    -
    CHENG Wen Hsing
    CHIEN Yu Chin
    15-13, 8-15, 15-5
    0:00
  • 15:30
    WD
    Goudi Olympic Hall Court 1
    WEI Yili [4]
    ZHAO Tingting
    -
    Donna KELLOGG
    Gail EMMS
    13-15, 15-7, 15-3
    0:00
  • 15:30
    WD
    Goudi Olympic Hall Court 2
    Ann-Lou JORGENSEN [7]
    Rikke OLSEN
    -
    Juliane SCHENK
    Nicole GRETHER
    15-12, 16-17, 15-5
    0:00
  • 15:30
    WD
    Goudi Olympic Hall Court 3
    GAO Ling [2]
    HUANG Sui
    -
    Eei Hui CHIN
    Pei Tty WONG
    15-12, 15-8
    0:00
  • 16:15
    MD
    Goudi Olympic Hall Court 1
    LEE Dong Soo
    YOO Yong Sung
    -
    Tan Fook CHOONG [4]
    Wan Wah LEE
    11-15, 15-11, 15-9
    0:00
  • 16:15
    MD
    Goudi Olympic Hall Court 2
    Jens ERIKSEN [5]
    Martin LUNDGAARD HANSEN
    -
    CAI Yun [2]
    FU Haifeng
    3-15, 15-11, 15-8
    0:00